To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,934 - 10/9/24 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | raspi5 met micro sd .66 |
| Test #129,572 - 12/15/25 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | wuc |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Max Endurance 32gb on RPI 4 |
| Test #77,824 - 1/20/24 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB Samsung Pro on RPi4B4G |
| Test #80,133 - 2/24/24 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 GB on Pi 4 |
| Test #90,859 - 7/12/24 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | EVO 128GB |
| Test #23,898 - 5/10/20 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HDDHTS541010A9E662 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Apple HGST HDD HTS541010A on Pi 4 (Rev. 1.2) using ORICO USB 3.1 (10Gbps) 2.5 inch enclosure |
| Test #12,270 - 3/12/20 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Hideous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SDXC SN64G on Pi 4 internal |
| Test #14,396 - 3/31/20 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | David |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256 GB microSDXC on Pi 4 |
| Test #14,608 - 4/3/20 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SE32G on Pi 4 |
| Test #5,386 - 12/19/19 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card no OV |
| Test #1,627 - 8/26/19 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | NOmore |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #65,811 - 1/11/23 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | abc |
| Test #100,596 - 12/27/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | dev |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD on Pi 3 model B |
| Test #59,242 - 4/27/22 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #59,805 - 5/19/22 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | ssd test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd test |
| Test #69,591 - 4/22/23 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics - MicroSDXC, 64GB, A2, U3, V30 |
| Test #57,611 - 3/5/22 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #51,011 - 10/6/21 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #15,614 - 4/8/20 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | David |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB Extreme PRO A2 V30 U3 on Pi 4 O/C 2.147GHz |
| Test #25,348 - 5/24/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |