To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #25,348 - 5/24/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #42,110 - 3/15/21 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | [B |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #94,629 - 9/15/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #82,821 - 3/27/24 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SD128 - Vendor: - Product: SD - HW Version: 0x8 - FW Version: 0x5 - Date Manufactured: 12/2020 - Class: A1 Class 10 U1 |
| Test #79,790 - 2/17/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #78,775 - 2/1/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD512 A1 Class 10 U1 on Pi 5 |
| Test #91,351 - 7/21/24 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk |
| Test #77,001 - 1/5/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd pi 4 |
| Test #84,031 - 4/6/24 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #58,677 - 4/7/22 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,487 - 5/7/22 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128 on Raspberry PI 400[ |
| Test #60,515 - 6/18/22 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Enkudi_me |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SamsungEVO_256GB on RPi4B_8GB |
| Test #74,262 - 11/14/23 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD40NMZM-59Y94S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD on Raspi4 |
| Test #74,443 - 11/17/23 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung BD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #67,281 - 2/15/23 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | MOST2K2 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MyPi4 -greets MOST2K2 |
| Test #60,953 - 7/6/22 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128GB |
| Test #61,356 - 7/22/22 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | aerath |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | ODROID C4 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ST1000LM035-1RK172 on Odroid C4 using SATA to USB adapter |
| Test #24,659 - 5/17/20 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston eMMC (S1003) |
| Board: | Intel Compute Stick STCK1A32WFC |
| Device: | Kingston S1003 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #10,011 - 2/22/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB A2 |
| Test #100,829 - 12/30/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card unknown brand |