To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #105,049 - 3/12/25 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance microSD 128GB on Radxa ROCK 3A |
| Test #18,325 - 4/15/20 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Pro 56 on Pi 4 |
| Test #63,689 - 10/23/22 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,517 - 1/4/23 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #66,174 - 1/17/23 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,192 - 8/24/22 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme MicroSD 64GB |
| Test #69,896 - 5/3/23 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Egietje |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus micro SD on a Pi 4 using the sd card slot |
| Test #66,413 - 1/23/23 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #60,020 - 5/30/22 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | sudo apt reboot |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #64,036 - 11/7/22 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | SK |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Karte |
| Test #62,384 - 9/3/22 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,160 - 2/21/22 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,521 - 8/25/23 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,930 - 7/16/21 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Altaf3 |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | l |
| Test #42,285 - 3/18/21 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | k0nfuse |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,085 - 3/31/21 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 4GB |
| Test #44,220 - 4/22/21 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 850 Pro 2TB on a Pi 4 4GB using a Ugreen SATA to USB3.0 micro B adapter |
| Test #45,689 - 5/17/21 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair USB 3.0 on Pi 4 |
| Test #53,200 - 11/28/21 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | fernando |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #127,395 - 10/2/25 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd32 |