To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #102,259 - 1/22/25 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #40,633 - 2/18/21 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,546 - 3/7/21 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #27,605 - 6/21/20 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY Elite-X Micro SD 128GB on Pi 4 |
| Test #28,170 - 6/27/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | crucial 120GB |
| Test #51,463 - 10/20/21 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64gig microsd |
| Test #53,478 - 12/4/21 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | DieMitchell |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro 128gb on pi 4 4gb |
| Test #46,510 - 6/9/21 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #48,028 - 7/19/21 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Jonas |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,865 - 5/4/21 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | cpo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #50,321 - 9/14/21 11:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 SD Card on Pi 4 |
| Test #48,306 - 7/26/21 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MediaPi |
| Test #6,833 - 1/12/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-22V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HHD |
| Test #5,356 - 12/18/19 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #129,524 - 12/13/25 9:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | NanoPi R4S |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd32gb |
| Test #3,115 - 10/19/19 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Smartbuy |
| Test #3,317 - 10/28/19 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | babinod |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 256GB 100MBs U3 Micro SDXC EVO |
| Test #90,156 - 6/28/24 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #61,868 - 8/11/22 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64gb on Pi4 8gb 2147ghz |
| Test #72,277 - 8/12/23 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |