To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #63,157 - 10/2/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Marc |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Karte |
| Test #17,914 - 4/14/20 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | spliffmon |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB on Pi 4b |
| Test #16,425 - 4/10/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,912 - 1/15/25 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD1T5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD1T5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | a |
| Test #104,327 - 2/25/25 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | xkjfd |
| Test #128,794 - 11/18/25 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | OS su microSD ed SSD collegato ma vuoto |
| Test #131,479 - 2/13/26 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #106,553 - 4/18/25 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #52,297 - 11/9/21 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power Superior Pro microSDXC UHS-I Card on Pi 4 |
| Test #49,876 - 9/3/21 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #42,865 - 3/27/21 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | gforment |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 32 gb |
| Test #68,259 - 3/13/23 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Savage |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Kingston SHSS37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kinston hyperx ssd using SATA to USB |
| Test #23,785 - 5/9/20 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | pm |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64 GB MicroSDXC in Pi 4 |
| Test #60,017 - 5/30/22 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,913 - 2/5/23 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2M160G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,837 - 7/1/22 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | segate backup plus slim |
| Test #59,722 - 5/15/22 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO PLUS 128GB on Raspberry PI 400 |
| Test #68,788 - 3/27/23 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-I 128 GB on Pi4 |
| Test #49,029 - 8/13/21 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | TJKylog |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A2 on Pi 4 |
| Test #49,222 - 8/19/21 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown on RaspPi4 |