To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #26,941 - 6/12/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk EVO Plus 64GB micro SD on Pi 4 |
| Test #28,309 - 6/29/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #40,239 - 2/10/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x 32GB SD card |
| Test #59,213 - 4/26/22 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,090 - 12/20/22 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | wtoung91@gmail |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD-sth9 |
| Test #66,958 - 2/7/23 1:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,214 - 8/25/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB SD-Card |
| Test #72,674 - 8/31/23 12:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | DGD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 3 Bullseye 32 bit Cpu-1390 core-460 Ram-500 |
| Test #65,463 - 1/3/23 4:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #65,793 - 1/10/23 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | justink101 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 Model B - SanDisk 128GB Extreme microSDXC UHS-I |
| Test #70,537 - 5/29/23 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | jkk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | jkk |
| Test #59,917 - 5/26/22 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #62,049 - 8/18/22 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Extreme running on Pi 4 |
| Test #62,176 - 8/23/22 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | olliko |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #56,772 - 2/13/22 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64 on Pi 4B using raspbian 11.2 (aarch64) |
| Test #62,852 - 9/19/22 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #127,739 - 10/11/25 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Maggi |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberrt Pi SSD 512GB on Pi 5 16GB RAM using Waveshare PCIe To M.2 Adapter Board (E) For Raspberry Pi 5 |
| Test #57,095 - 2/20/22 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (MBG4G) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Samsung MBG4G |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #68,903 - 3/31/23 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Extreme PLUS 128GB MicroSDXC UHS-I Memory Card |
| Test #123,793 - 6/23/25 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Crucial P3 Plus 4TB on Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |