To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #74,837 - 11/21/23 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,958 - 4/2/23 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS256GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Transcend mSata ssd 230S on Pi 3 (64bit Rasbian) Element14 |
| Test #21,073 - 4/27/20 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Essai |
| Test #40,420 - 2/14/21 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | uu |
| Test #13,855 - 3/27/20 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Fataldu92 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Carte Micro SDXC I SanDisk Extreme 64 Go Rf: SDSDQX-064G-A46A) sur Raspberry Pi 4 |
| Test #54,852 - 12/30/21 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Ivos PPi |
| Test #48,621 - 8/5/21 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #50,556 - 9/22/21 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #53,382 - 12/2/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | SSD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SSD |
| Test #51,492 - 10/20/21 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD card Pi 4 |
| Test #51,299 - 10/15/21 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #50,305 - 9/14/21 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 Micro SD |
| Test #79,307 - 2/11/24 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4nas |
| Test #83,600 - 4/3/24 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | grig |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | AData Legend 800 on Pi 5 8GB using Pimoroni NVMe Base |
| Test #92,324 - 8/5/24 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | AtariKid |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro MicroSDXC UHS-I U3 A2 V30 64GB with dtparam=sd_overclock=100 |
| Test #124,310 - 7/5/25 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,272 - 7/4/25 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MICROSD CARD |
| Test #2,622 - 9/27/19 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,902 - 2/29/20 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #14,936 - 4/5/20 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Generic 256GB SD |