To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,095 - 2/20/22 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (MBG4G) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Samsung MBG4G |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #96,845 - 10/26/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Pyth |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC16G in Pi 4 |
| Test #105,755 - 3/27/25 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 8GB |
| Test #50,497 - 9/19/21 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select - 256 GB |
| Test #90,978 - 7/14/24 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Crucial p3 |
| Test #10,180 - 2/23/20 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | ArdyMoon |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | working usb stick Sandisk 32GB |
| Test #8,297 - 2/8/20 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Evo Plus Micro SDXC 64GB |
| Test #8,644 - 2/15/20 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SAMSUNG 32GB |
| Test #9,270 - 2/18/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Manufacturer: Toshiba - Model: SA16G - Vendor: TM - Product: SD - HW Version: 0x4 - FW Version: 0x9 - Date Manufactured: 07/2019 Class: A1 Class 10 U1 |
| Test #7,178 - 1/18/20 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate BUPSlimSL |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Backup Plus Slim 2TB on Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2. Stock clock speeds. |
| Test #7,866 - 1/31/20 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,244 - 2/7/20 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #2,073 - 9/10/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #4,417 - 11/30/19 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,906 - 12/29/19 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #2,833 - 10/7/19 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #44,412 - 4/26/21 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Bench2 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #53,666 - 12/7/21 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #54,072 - 12/16/21 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi usb |
| Test #47,406 - 7/4/21 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 444543dfed92c2100b |