To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #41,989 - 3/14/21 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #16,687 - 4/11/20 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #50,744 - 9/28/21 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sabrent |
| Test #52,520 - 11/13/21 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar microSD |
| Test #52,525 - 11/13/21 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,201 - 6/29/21 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | A2 Class 10 V30 U3 256GB |
| Test #55,292 - 1/8/22 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on pi 4 |
| Test #2,064 - 9/10/19 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | sdcard01 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card operating system |
| Test #10,211 - 2/24/20 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Spi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB 2019 |
| Test #70,524 - 5/29/23 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #60,562 - 6/20/22 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #126,906 - 9/17/25 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #127,341 - 10/1/25 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,442 - 2/20/23 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | risto |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | orangepi 5 samsung 64GB sd card |
| Test #49,674 - 8/29/21 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi4 |
| Test #47,370 - 7/3/21 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Altaf3 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #46,359 - 6/4/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD128 |
| Test #89,999 - 6/26/24 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | ehtesh |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB microSD card from 2019 |
| Test #87,558 - 5/14/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | madhekar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | zesha |
| Test #80,098 - 2/24/24 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Rizlah01 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |