To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,064 - 9/23/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256Gb EVO Plus MicroSDXC on Pi 400 |
| Test #90,967 - 7/14/24 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128gb MicroSD on Pi 4b |
| Test #3,304 - 10/27/19 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,531 - 4/28/21 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #44,172 - 4/20/21 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | baijorge |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | eMMC 8GB |
| Test #55,775 - 1/20/22 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung sd card on Pi 4 |
| Test #94,546 - 9/14/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk sdcard on orange pi 5 plus |
| Test #124,312 - 7/5/25 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,935 - 1/12/23 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,422 - 1/23/23 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #66,914 - 2/5/23 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | piper |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | update blckngold |
| Test #56,957 - 2/17/22 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | 999999 |
| Brand: | Patriot SD (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Patriot SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Patriot EP 256GB (PEF256GEP31MCX) Class: A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #69,140 - 4/8/23 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Kimo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extrme on zero 2 |
| Test #58,821 - 4/12/22 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,940 - 5/27/22 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,998 - 3/28/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Luke |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung (MB-ME256GA/AM) microSD in Pi4 |
| Test #40,956 - 2/23/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY 64GB Elite-X Fit USB 3.0 Flash Drive on Pi4 8G |
| Test #40,483 - 2/15/21 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | gdfg |
| Test #41,433 - 3/5/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB A2 on Pi 4 |
| Test #41,763 - 3/10/21 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | gloubi-boulga |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | grappe-201 (samsung 32G) |