To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #18,193 - 4/15/20 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | ag |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ microSDXC UHS-I U3 on Pi 4 rev. 1.2 |
| Test #14,886 - 4/5/20 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #16,057 - 4/9/20 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Daniel78G |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | DG Pi4 4GB SD-Card |
| Test #55,664 - 1/17/22 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | DennisSLC |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | FIDECO M.2 NGFF ENCLOSURE-USB 3.1 GEN 2 (10Gbps) MODEL: M203CS AND Silicon Power 256GB A55 M.2 SSD (SLC Cache For Speed Boost) SATA III Internal Solid State Drive 2280 (SU256GBSS3A55M28AB) |
| Test #45,908 - 5/21/21 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #80,058 - 2/23/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KingStone RaspPi5 |
| Test #77,921 - 1/21/24 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Pro |
| Test #78,672 - 1/30/24 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | teotwawk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 512GB on RPi 5 |
| Test #86,914 - 5/6/24 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 32 Gb Sd Card |
| Test #1,634 - 8/26/19 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,518 - 2/12/20 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ass |
| Test #5,178 - 12/13/19 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDP432GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,592 - 5/10/22 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 500 Portable on Pi 4 using provided SATA to USB adapter |
| Test #60,207 - 6/6/22 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Permethious |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Stock Pi with SD card |
| Test #57,669 - 3/7/22 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB SD Card on Pi 4B |
| Test #74,637 - 11/18/23 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 128gb on pi4 |
| Test #74,718 - 11/20/23 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD Card |
| Test #123,180 - 6/2/25 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 4B 4GB (bookman 64-bit) |
| Test #81,479 - 3/12/24 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | DarkFiire |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | DarkFiire |
| Test #133,138 - 4/23/26 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 8gb Pi 5 |