To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #129,661 - 12/18/25 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | maxj009 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | maxj009 |
| Test #123,026 - 5/29/25 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI4B-Benchmark |
| Test #96,106 - 10/12/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Sandisk A1 Rpi5 Tinh |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk A1 32G Rpi5 |
| Test #86,923 - 5/7/24 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,787 - 3/3/24 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #90,243 - 6/30/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) on Raspberry Pi 4 |
| Test #90,982 - 7/15/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD40NDZW-11MR8S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pi4 usb3 external wd hd |
| Test #92,799 - 8/13/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 |
| Test #78,875 - 2/3/24 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | 64GB microsd pi4 |
| Test #76,335 - 12/22/23 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #13,892 - 3/27/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | portex |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ADATA Premier Pro 64GB UHS1 U3 V30 A2 |
| Test #40,687 - 2/19/21 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | helmut4boskone |
| Brand: | Hyundai SD (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Goodram SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | hyundai 256 SDXC on Pi4-1 |
| Test #48,850 - 8/9/21 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,168 - 12/24/22 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #65,769 - 1/10/23 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | flam |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Micro SD Card on Pi 4 |
| Test #66,993 - 2/8/23 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO |
| Test #56,657 - 2/10/22 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD on Pi4 |
| Test #70,901 - 6/14/23 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Teclast 128GB |
| Test #70,278 - 5/19/23 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Shooter McGavin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk UltB |
| Test #11,590 - 3/6/20 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000BPVT-22HXZT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |