To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #41,437 - 3/5/21 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB Micro SD On Pi 4 |
| Test #17,203 - 4/12/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk ultra-SDcard |
| Test #12,124 - 3/11/20 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | usb |
| Test #13,434 - 3/22/20 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | geobai |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB A2 on RPi4B |
| Test #131,069 - 1/30/26 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | bc |
| Test #123,535 - 6/14/25 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #76,513 - 12/25/23 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 256GB on PI 400 |
| Test #77,930 - 1/21/24 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | hh |
| Test #94,526 - 9/13/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4B 4GB RAM Sandisk Extreme PRO 128GB |
| Test #73,505 - 10/4/23 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Thonglor |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) on Pi 4 2GB |
| Test #56,654 - 2/10/22 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD 1TB Pi4 |
| Test #56,837 - 2/14/22 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test123 |
| Test #44,411 - 4/26/21 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Bench1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDcard |
| Test #53,196 - 11/28/21 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #56,221 - 2/2/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #54,678 - 12/27/21 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | nathanm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 4 |
| Test #49,804 - 9/2/21 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 64GB |
| Test #54,441 - 12/22/21 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128 Rpi4 |
| Test #47,281 - 7/1/21 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | AG |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SAMSUNG microSDXC Evo Plus 128GB on Pi 4 B Rev 1.2 aarch64 |
| Test #105,873 - 3/31/25 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi NVME on Pi 5 using Waveshare M.2 PoE HAT |