To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #47,588 - 7/9/21 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd_32gb |
| Test #56,406 - 2/5/22 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisc Extreme Pro 128G microSD card on Pi4 |
| Test #52,322 - 11/9/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,687 - 3/24/21 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | 3484 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD Card |
| Test #79,736 - 2/16/24 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 Gb on Raspberry Pi 4 4gb |
| Test #80,324 - 2/29/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk model: ACLCE |
| Test #86,940 - 5/7/24 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,688 - 12/10/23 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | test1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | uconsole cm4 lite 32G sd card |
| Test #76,489 - 12/25/23 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ScanDisk |
| Test #9,600 - 2/19/20 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Type-C |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraTC |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB Type-C 64 GB up to 150 MB/s USB 3.1 Flash Drive on 4MB RPi 4 with USB 3 to USB C adaptor |
| Test #96,606 - 10/22/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Pawelo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | FriendlyElec NanoPC T6 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card SanDisk Extreme PRO 128GB on Nano PC T6 (rk3588 board) |
| Test #102,864 - 2/1/25 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #129,150 - 12/1/25 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | townsen |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB High Endurance SD card on 4GB Pi5 using built-in SDHC slot |
| Test #125,490 - 8/6/25 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | dvw |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E380 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #125,955 - 8/22/25 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk pi400 |
| Test #99,506 - 12/7/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #101,289 - 1/7/25 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | ML |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD20NMVW-11EDZS2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | [AWD Elements 2.5 2TB on USB3 Hub Pi4 |
| Test #84,760 - 4/13/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston HCI C10 - rpi4 |
| Test #78,160 - 1/23/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,035 - 5/8/24 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |