To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #89,069 - 6/10/24 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #91,361 - 7/21/24 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | kauz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #95,687 - 10/4/24 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #40,499 - 2/15/21 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SP Superior Pro 128gb on Pi 4 8gb |
| Test #13,762 - 3/26/20 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #43,860 - 4/14/21 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | pio |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4+sandisk 10 |
| Test #46,380 - 6/5/21 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #51,381 - 10/17/21 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #66,459 - 1/23/23 7:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | sd |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #3,843 - 11/13/19 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD card |
| Test #11,249 - 3/2/20 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,534 - 2/26/20 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #11,804 - 3/8/20 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | ziaja |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A2 128GB |
| Test #4,766 - 12/6/19 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,360 - 12/18/19 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,264 - 3/21/20 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | Microcenter 16Gb |
| Test #14,290 - 3/30/20 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra micro SD xc on Pi 4 |
| Test #100,590 - 12/27/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 64GB A1 V10 U1 on RPi 4 |
| Test #132,738 - 4/5/26 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,737 - 5/22/26 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo 256GB |