To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,814 - 1/30/20 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | mcserver pi |
| Test #11,221 - 3/2/20 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,749 - 7/13/21 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Serade |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme Pro SDSQXCZ-256G-GN6MA |
| Test #52,084 - 11/4/21 1:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,779 - 11/19/21 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | passport |
| Test #53,347 - 12/1/21 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,977 - 12/15/24 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,653 - 1/28/23 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Orange Pi 5 / TF Card |
| Test #72,515 - 8/25/23 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | orangePi |
| Test #62,548 - 9/8/22 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme SN64G on Raspberry Pi 4 |
| Test #64,992 - 12/15/22 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro on Pi400 |
| Test #67,287 - 2/16/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #61,473 - 7/28/22 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64 GB |
| Test #61,489 - 7/29/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ls |
| Test #13,799 - 3/26/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi3b sandisk a2 |
| Test #18,774 - 4/17/20 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Doschdn |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 256 ssd |
| Test #41,153 - 2/27/21 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | bear ronin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Internal to Pi 4 |
| Test #41,588 - 3/8/21 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPI4 Paradies 32GB |
| Test #41,862 - 3/12/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Netac 64gb SD on Pi 4 Twister OS |
| Test #53,156 - 11/27/21 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Raspberry pi |