To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #6,193 - 1/3/20 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk on Pi Zero no name Sata to Usb |
| Test #92,278 - 8/4/24 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | 64GD Micro SD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 64GB Micro SD Card |
| Test #40,508 - 2/15/21 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64gb on Pi 4 8gb |
| Test #27,912 - 6/24/20 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro MicroSD 64GB |
| Test #40,326 - 2/12/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #26,471 - 6/5/20 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo on Pi4 |
| Test #48,014 - 7/18/21 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Yorch |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kioxia EXCERIA 240GB SSD SATA |
| Test #48,632 - 8/5/21 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32GB |
| Test #50,685 - 9/26/21 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #95,117 - 9/24/24 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sundisk SC16G on PI5 |
| Test #76,258 - 12/21/23 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-I 256GB on a Rapsberry Pi 4 Model B |
| Test #76,620 - 12/28/23 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | jh |
| Test #77,171 - 1/7/24 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #81,204 - 3/7/24 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #78,705 - 1/31/24 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD-card |
| Test #91,441 - 7/23/24 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #4,746 - 12/6/19 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC64G on Pi4 using builtin sd card reader archlinux arm 32bit |
| Test #9,579 - 2/19/20 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra microSDXC UHS-1 Card 64 GB on Pi4 |
| Test #59,935 - 5/27/22 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,648 - 6/24/22 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |