To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,737 - 5/22/26 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo 256GB |
| Test #76,243 - 12/20/23 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | QuakerOates - Pi4 8GB - 52PI CPU heatsink and fan. |
| Test #91,488 - 7/23/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAO |
| Test #78,736 - 2/1/24 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,500 - 5/13/24 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | GeneralDenial |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB |
| Test #47,189 - 6/28/21 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card on pi 4 |
| Test #55,623 - 1/16/22 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | samsung 128 |
| Test #56,477 - 2/6/22 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,946 - 5/27/22 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #59,968 - 5/28/22 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,066 - 12/19/22 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 128gb SD |
| Test #72,192 - 8/9/23 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #72,026 - 8/4/23 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk microSDHC 32GB on Pi4B 4GB Ram |
| Test #72,552 - 8/27/23 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | syahpian |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk SB64G On RPI4 2GB |
| Test #74,199 - 11/9/23 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,482 - 6/16/22 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | X |
| Test #99,532 - 12/8/24 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | VolatileYJ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 5 on raspian desktop on an SD card |
| Test #97,335 - 11/2/24 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Renegade |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Various |
| Test #122,648 - 5/26/25 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | SD Card |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Usinf micro sd card |
| Test #5,637 - 12/24/19 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |