To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #131,502 - 2/14/26 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #130,740 - 1/20/26 11:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | asdasd |
| Test #126,972 - 9/18/25 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 with 32gb SD Card |
| Test #55,987 - 1/26/22 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,197 - 11/28/21 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | micro SD Samsung ED2S5 |
| Test #52,463 - 11/12/21 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingstone |
| Test #52,488 - 11/12/21 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #57,172 - 2/21/22 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | sotoskprs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 on Pi 4 |
| Test #62,702 - 9/13/22 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | PNY Elite-X 32GB microSDHC Card with Adapter-UHS-I, U3 on Pi 4 B rev1.4 |
| Test #18,965 - 4/18/20 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | gls |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #19,459 - 4/20/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo on Pi4b 4GB |
| Test #23,423 - 5/6/20 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ubuntu 20.04 64-bit |
| Test #24,596 - 5/17/20 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #24,623 - 5/17/20 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32Gb on RPi4 2Gb under raspberian |
| Test #28,126 - 6/27/20 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | thanhvo31 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 64GB U1 |
| Test #12,607 - 3/15/20 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 64GB Pi4 4GB RAM |
| Test #13,481 - 3/23/20 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64Gb |
| Test #77,037 - 1/5/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select (new) 128GB SD on Raspberry Pi 4b 2GB Rev 1.5 |
| Test #87,971 - 5/27/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,364 - 10/29/19 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD |