To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,166 - 10/22/19 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | pm |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MK5059GSXP |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba USB30 Raspi4 |
| Test #7,896 - 1/31/20 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi4 with sandisk |
| Test #5,589 - 12/23/19 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Jacs_201912231354 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,854 - 3/14/22 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Peace for Ukraine |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Switch 32GB RPi4 |
| Test #69,364 - 4/15/23 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | rpi4 |
| Test #65,043 - 12/18/22 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | PNY Elite 32GB |
| Test #59,564 - 5/9/22 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | asdf |
| Test #62,266 - 8/28/22 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Daewar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #97,653 - 11/8/24 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | spining |
| Test #102,655 - 1/29/25 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #51,907 - 10/31/21 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #51,915 - 10/31/21 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,795 - 3/26/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #49,670 - 8/29/21 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | completeley anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | just my sd card |
| Test #45,874 - 5/21/21 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus micro SD Card on Pi 4 |
| Test #54,932 - 1/1/22 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #75,155 - 11/28/23 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Arek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kioxia KBG50ZNS256G 256GB on Pi 4 using ASMedia ASM2362 USB based adapter |
| Test #15,521 - 4/8/20 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #27,751 - 6/22/20 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #40,087 - 2/7/21 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 128 GB MicroSDXC on Pi 4 |