To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,381 - 2/25/22 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #40,268 - 2/11/21 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB EVO Plus |
| Test #13,963 - 3/28/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB SDHC Class 10 |
| Test #14,387 - 3/31/20 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #15,247 - 4/7/20 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #18,730 - 4/17/20 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,599 - 6/11/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung HM321HI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #43,088 - 3/31/21 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | flashcool |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #6,144 - 1/2/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SP64G |
| Test #1,273 - 8/10/19 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #1,695 - 8/28/19 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | evo u3 |
| Test #7,705 - 1/27/20 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | C0 |
| Test #10,067 - 2/22/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Jano |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSDXC Ultra 128GB |
| Test #6,376 - 1/6/20 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #7,447 - 1/22/20 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | danicz |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Flair 64 GB |
| Test #8,045 - 2/3/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Old SD Card |
| Test #75,170 - 11/28/23 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,332 - 12/22/23 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | WookieeM |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Internal SDCard |
| Test #90,139 - 6/28/24 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk Sdcard |
| Test #103,752 - 2/15/25 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston pendrive usb3.0 |