To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,506 - 3/5/20 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #738 - 7/10/19 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #6,451 - 1/7/20 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #6,662 - 1/9/20 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Flutters243 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128Gb on Pi4 using onboard Cardslot |
| Test #6,738 - 1/10/20 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB |
| Test #7,325 - 1/21/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,381 - 12/18/19 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | allartburns |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I U3 A2 V30 128GB |
| Test #3,869 - 11/14/19 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | ASUS Tinker Board |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C0 |
| Note: | microsd |
| Test #45,957 - 5/23/21 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk MAX ENDURANCE 32GB |
| Test #53,366 - 12/2/21 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Alaska |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #47,057 - 6/25/21 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #27,470 - 6/19/20 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #96,878 - 10/27/24 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Samsung EVO Plus A1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus A1 |
| Test #77,401 - 1/12/24 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | bork |
| Test #78,085 - 1/23/24 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | PT |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 Audiophonics Raspdac LCD |
| Test #57,905 - 3/15/22 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64GB |
| Test #65,577 - 1/5/23 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no |
| Test #67,012 - 2/8/23 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #62,998 - 9/24/22 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #74,824 - 11/21/23 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD on Rpi 4b |