To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #6,860 - 1/12/20 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | jgonzi |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card 10 32Gb |
| Test #22,812 - 5/4/20 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Cubietech Cubietruck |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston |
| Test #82,555 - 3/24/24 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB on Rock-5B |
| Test #10,177 - 2/23/20 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | minimelkav |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #10,592 - 2/26/20 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 34gb sandisk micro sd |
| Test #4,522 - 12/2/19 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card samsung |
| Test #68,021 - 3/7/23 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | Team SD (TF64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team TF64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Team Group 64GB Dash Card |
| Test #74,491 - 11/17/23 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Pi4SD |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Pi |
| Test #21,771 - 4/30/20 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,419 - 5/15/20 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #27,476 - 6/19/20 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #14,500 - 4/2/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,727 - 5/17/20 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #26,548 - 6/6/20 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | GayPatrick |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Imagemate Pro 32gb on Pi 4 Raspberry Pi OS 64 |
| Test #21,396 - 4/28/20 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | panpan |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk RPi 4 4GB |
| Test #94,839 - 9/19/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #90,883 - 7/12/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung |
| Test #82,261 - 3/22/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card pi5 |
| Test #46,010 - 5/24/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #47,756 - 7/13/21 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |