To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #82,261 - 3/22/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card pi5 |
| Test #46,010 - 5/24/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #47,756 - 7/13/21 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #55,576 - 1/15/22 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 128G on Pi 4 |
| Test #55,827 - 1/21/22 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 480GB SSD via USB3 adapter |
| Test #56,184 - 2/1/22 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #54,517 - 12/23/21 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SD on raspberry pi 4 4GB |
| Test #51,077 - 10/8/21 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test 2 MBA HD |
| Test #51,525 - 10/22/21 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anon |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD |
| Test #52,476 - 11/12/21 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 512gb on Pi 4 |
| Test #52,157 - 11/5/21 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #44,418 - 4/26/21 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Pi0 |
| Test #45,605 - 5/15/21 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Ultra |
| Test #53,170 - 11/27/21 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #54,206 - 12/18/21 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,322 - 7/2/21 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Devv |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Normal SD card from Samsung on Pi4 8 GB |
| Test #47,721 - 7/13/21 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SF128A2 Class 10 on RPi4 (8GB) |
| Test #55,015 - 1/2/22 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | deuce |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB EVO Plus MicroSD on Pi 4 (1.8GHz, Bullseye) |
| Test #72,346 - 8/15/23 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | geoced |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB on Pi 4B rev1.2 |
| Test #72,968 - 9/11/23 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | tarasis |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO something microsd repurposed for Pi 4b temporarily as boot disk |