To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #72,346 - 8/15/23 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | geoced |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB on Pi 4B rev1.2 |
| Test #72,968 - 9/11/23 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | tarasis |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO something microsd repurposed for Pi 4b temporarily as boot disk |
| Test #73,420 - 9/30/23 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | over_voltage=14 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | cm4 to rpi4b carrier board using sd boot overclocked in config.txt using arm_freq=2300 |
| Test #73,936 - 10/24/23 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi4_MicroSD128GB |
| Test #60,062 - 5/31/22 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #60,513 - 6/18/22 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #68,647 - 3/24/23 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | mreast |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | WD 750GB on Pi 4B via USB |
| Test #66,973 - 2/7/23 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | test |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #67,760 - 3/1/23 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #56,555 - 2/8/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Nicu2996 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64 GB microSDXC Class 10 UHS-I U3 V30 |
| Test #57,313 - 2/24/22 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #57,685 - 3/7/22 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY Premier-X SD card on Pi 4 |
| Test #62,575 - 9/9/22 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | rado |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB U3 |
| Test #2,799 - 10/5/19 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32GB |
| Test #10,727 - 2/27/20 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB Pi 4 2Gb |
| Test #11,157 - 3/2/20 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Jan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 w 64GB Class 10 SanDisk microSD only |
| Test #8,501 - 2/12/20 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | red |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS725016A9A364 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #79,369 - 2/12/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 with sandisk USB |
| Test #91,047 - 7/16/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SH32G on Pi4 |
| Test #76,662 - 12/29/23 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |