To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #94,488 - 9/13/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Crucial P3 plus SSD |
| Test #14,703 - 4/4/20 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #15,463 - 4/8/20 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB on Pi 4B 4GB RAM |
| Test #17,313 - 4/12/20 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSD |
| Test #27,964 - 6/25/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Hitachi 1TB USB3.0 External HDD |
| Test #13,293 - 3/22/20 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi4 with 64Gb memory card |
| Test #23,507 - 5/7/20 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI4 2GB - Sandisk Extreme PRO 32GB |
| Test #24,799 - 5/18/20 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Malte |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC 64GB on Pi 4 |
| Test #63,578 - 10/19/22 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SHG64 |
| Test #59,517 - 5/8/22 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | 1 Pi MMel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 Pi mmel |
| Test #57,058 - 2/19/22 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #69,947 - 5/5/23 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #66,764 - 2/1/23 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | USB |
| Test #65,321 - 12/29/22 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #43,796 - 4/12/21 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB |
| Test #46,576 - 6/11/21 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | MicroSD64 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSD 64Go |
| Test #47,367 - 7/3/21 11:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #48,356 - 7/28/21 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #44,257 - 4/23/21 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Frank(o) |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB SD Card in Pi4 SD card slot |
| Test #45,865 - 5/21/21 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |