To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,031 - 5/24/21 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #54,488 - 12/23/21 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #95,350 - 9/29/24 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | ksh2177 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | QNAP NAS iscsi to Cluster K3s |
| Test #81,922 - 3/19/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #83,232 - 3/30/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #85,054 - 4/16/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #74,925 - 11/24/23 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64G Rpi4 |
| Test #8,758 - 2/16/20 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB |
| Test #962 - 7/25/19 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #65,032 - 12/17/22 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Phicomm N1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk ExtremePRO SDCZ880 128GB on aiw |
| Test #5,296 - 12/17/19 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Arkaine |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk microSDXC UHS-I on Pi 4 without adapter |
| Test #3,295 - 10/27/19 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Sandisk Extreme |
| Test #3,634 - 11/7/19 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ultrafit |
| Test #68,830 - 3/28/23 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | OrangePi2 |
| Test #97,682 - 11/9/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk hight endurance 256gb |
| Test #100,069 - 12/17/24 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | firststrike |
| Test #101,832 - 1/14/25 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAN disk extreme 128gb micro sd |
| Test #26,757 - 6/10/20 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSDXC SanDisk Extreme 64GB A2 |
| Test #17,085 - 4/12/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Minecraft Benchmark |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD Card 32 GB |
| Test #24,255 - 5/13/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 SD64 |