To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #65,827 - 1/11/23 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card, Run 1/11/23 |
| Test #63,514 - 10/17/22 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 3b+ basics sd card |
| Test #59,210 - 4/26/22 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Hephinov Micro SD card on Pi 4 with no adapters |
| Test #59,244 - 4/27/22 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #57,022 - 2/18/22 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 256 U3 |
| Test #75,839 - 12/14/23 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #81,598 - 3/15/24 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,870 - 12/12/21 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk on Pi 4 |
| Test #46,180 - 5/29/21 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | winlin |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | gdg |
| Test #47,943 - 7/16/21 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #48,318 - 7/26/21 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdd |
| Test #46,780 - 6/17/21 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 SD card on Pi 4 |
| Test #47,337 - 7/3/21 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | BigEB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB MicroSD |
| Test #49,132 - 8/17/21 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 256GB A2 MicroSD on Pi 4 |
| Test #42,676 - 3/24/21 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | 3484 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB SD card |
| Test #43,373 - 4/5/21 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | samsung ed2s5 |
| Test #24,216 - 5/13/20 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Bob |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB A1 U3 on Pi4 4G |
| Test #26,020 - 5/31/20 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128 and Samsung Fit 128 |
| Test #26,430 - 6/5/20 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #15,862 - 4/9/20 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |