To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #19,552 - 4/20/20 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #20,603 - 4/25/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545032B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | old laptop hdd using Sabrent SATA to USB3 enclosure |
| Test #40,518 - 2/16/21 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | dzwigar1 |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD032VS |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | dzwigar1 |
| Test #42,170 - 3/17/21 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | R2D2 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 128GB Samsung EVO+ Micro SD Card (Class 10) |
| Test #2,460 - 9/22/19 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,595 - 9/27/19 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64gb A2 |
| Test #127,343 - 10/1/25 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi R2S |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NanoPi R2S |
| Test #8,420 - 2/10/20 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra U3 |
| Test #9,240 - 2/18/20 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 64GB A1 |
| Test #7,923 - 2/1/20 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HGST HTS545050A7E680 500GB 5400rpm notebook HDD, on raspberry pi4 4GB, 64Bit Ubuntu 18.04 with raspberry 64Bit kernel, using ugreen UAS SATA to USB3 converter 60561 |
| Test #100,012 - 12/16/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD Card in Raspberry Pi 4 |
| Test #102,461 - 1/25/25 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #96,473 - 10/19/24 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #79,961 - 2/21/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme micro SDHC A1 UHS-I U3 32 GB on Pi 4 8GB |
| Test #94,074 - 9/6/24 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #78,353 - 1/26/24 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #78,393 - 1/26/24 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #92,461 - 8/8/24 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | NGruia |
| Brand: | Transcend (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend ASTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Hama SD Card 128GB |
| Test #61,839 - 8/10/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4b-1 San Disk Extreme 64GB |
| Test #58,808 - 4/12/22 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |