To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,117 - 4/19/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | ovi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #51,513 - 10/21/21 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #51,562 - 10/23/21 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | minecraft |
| Test #47,574 - 7/9/21 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | NBoxCN |
| Test #63,237 - 10/6/22 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,497 - 7/29/22 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Alex |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Alex |
| Test #64,927 - 12/13/22 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #57,824 - 3/12/22 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS541075A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HDD |
| Test #7,894 - 1/31/20 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSAN |
| Test #3,172 - 10/22/19 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #8,490 - 2/12/20 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,740 - 2/20/20 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | 18BTSV95 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremePro 128GB microSD Card on Pi 4 |
| Test #9,915 - 2/21/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mytest |
| Test #2,224 - 9/15/19 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,574 - 9/25/19 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | hipattrick |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 128GB from Costco |
| Test #129,589 - 12/16/25 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD raspberry pi |
| Test #123,230 - 6/4/25 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | rpiTime |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4 - MicroSD |
| Test #24,976 - 5/20/20 6:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sd |
| Test #24,161 - 5/12/20 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Sui |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ Raspberry Pi 4 (not overclocked) second run |
| Test #40,304 - 2/12/21 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Extreme 128GB on Raspberry Pi 4 2GB |