To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #14,425 - 4/1/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #27,739 - 6/22/20 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #17,990 - 4/14/20 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 128GB |
| Test #18,293 - 4/15/20 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #19,402 - 4/20/20 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | kosssi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 400Go on Pi using Raspbian |
| Test #21,851 - 4/30/20 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #12,765 - 3/17/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #19,343 - 4/19/20 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SL64G on RPi 4B |
| Test #41,650 - 3/8/21 10:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | bebbo |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Intenso 64GB SD on Pi4 |
| Test #26,505 - 6/6/20 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #26,777 - 6/10/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS-RDF5SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung microSD on USB 3.0 port |
| Test #77,835 - 1/20/24 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01UBF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4b_rev3_pi41 |
| Test #79,286 - 2/10/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #74,883 - 11/23/23 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Arek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD card on Pi 4 |
| Test #131,580 - 2/16/26 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Test1 |
| Test #49,814 - 9/2/21 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #46,039 - 5/25/21 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO plus 256GB |
| Test #46,346 - 6/4/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | George |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Raspberry Pi 4B 8GB |
| Test #44,117 - 4/19/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | ovi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #51,513 - 10/21/21 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |