To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,924 - 3/9/20 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | spitroast |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0741 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD my passport ultra |
| Test #11,964 - 3/9/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,009 - 3/19/20 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 1TB thru Orico |
| Test #18,359 - 4/15/20 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32gb on stock Pi4 |
| Test #75,724 - 12/11/23 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung FIT Plus 128 GB USB 3.1 Flash Drive on Pi 4B |
| Test #77,038 - 1/5/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select (old) 128GB SD on Raspberry Pi 4b 2GB Rev 1.5 |
| Test #80,997 - 3/5/24 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | k52 pi 4 usb adapter |
| Test #57,940 - 3/16/22 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard |
| Test #62,914 - 9/21/22 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk SD16G in Pi 400 |
| Test #59,030 - 4/20/22 11:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspi400 |
| Test #60,124 - 6/2/22 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #60,541 - 6/19/22 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | rico |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,025 - 12/16/22 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdc |
| Test #65,686 - 1/8/23 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #70,352 - 5/23/23 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | sd |
| Test #44,856 - 5/4/21 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot SD (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | patriot 256 microsd internal |
| Test #45,784 - 5/19/21 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #55,961 - 1/26/22 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | nihonium |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi4 |
| Test #53,342 - 12/1/21 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB EVO Plus u3 |
| Test #53,328 - 12/1/21 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | 3D NAND |