To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #64,302 - 11/18/22 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | no label black |
| Test #57,286 - 2/23/22 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 U3 SDCard on Pi 4 |
| Test #58,412 - 3/29/22 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,498 - 8/24/23 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Testing with USB SSD |
| Test #73,805 - 10/16/23 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB SN32G microSD card A1 Class 10 V30 on Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Test #60,185 - 6/5/22 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD Red SA500 1TB on ASM1153 |
| Test #60,949 - 7/6/22 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #82,023 - 3/20/24 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #82,481 - 3/24/24 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | good |
| Test #80,155 - 2/25/24 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk on Pi4 |
| Test #86,665 - 5/4/24 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC MyPassport0740 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 500 My Passport USB3.0 |
| Test #63,497 - 10/16/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ODROID-N1 SD Card+8TB HDD |
| Test #8,816 - 2/16/20 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB on Pi4 with 4GB Ram |
| Test #9,293 - 2/18/20 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #43,473 - 4/7/21 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #53,800 - 12/11/21 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,293 - 4/23/21 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #55,888 - 1/23/22 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI 400 default settings |
| Test #46,700 - 6/14/21 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD 128GB |
| Test #51,784 - 10/28/21 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |