To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #53,678 - 12/8/21 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Max Endurance on Pi 400 |
| Test #47,961 - 7/16/21 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sdsdds |
| Test #55,189 - 1/6/22 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | kaumGott |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra 32GB on Pi 4 8GB |
| Test #43,146 - 4/1/21 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD EVO Plus on Pi 4 |
| Test #43,249 - 4/2/21 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Mos |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB |
| Test #43,754 - 4/11/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | standard sd card |
| Test #20,921 - 4/26/20 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Unknown on Pi 4 |
| Test #21,320 - 4/28/20 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | pi6 64GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi6 64GB |
| Test #22,097 - 5/1/20 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64gb SC64G on Pi 4 |
| Test #41,023 - 2/25/21 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 128GB |
| Test #2,543 - 9/25/19 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | tfcard |
| Test #2,969 - 10/13/19 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card test |
| Test #9,506 - 2/19/20 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Jandre |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Manufacturer: Samsung - Model: EB1QT - Vendor: SM - Product: SD - HW Version: 0x3 - FW Version: 0x0 - Date Manufactured: 10/2019 |
| Test #1,863 - 9/3/19 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #6,285 - 1/4/20 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisc on Pi4 |
| Test #7,558 - 1/24/20 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston256GB on Pi over USB |
| Test #7,795 - 1/29/20 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | mb |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Blitzwolf SD Card 64G Pi4 |
| Test #6,020 - 12/31/19 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64gb |
| Test #102,606 - 1/28/25 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #70,572 - 5/31/23 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |