To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,656 - 5/18/26 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra usb 3.0 64gb |
| Test #100,038 - 12/16/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD on Pi 3B |
| Test #51,611 - 10/24/21 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro on pi 4 using standard sd card slot |
| Test #49,087 - 8/15/21 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi OS SD64gb |
| Test #46,972 - 6/23/21 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD on Pi 4 |
| Test #47,244 - 6/30/21 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PI4 kingston |
| Test #47,855 - 7/14/21 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,598 - 4/29/21 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | bart |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Card in standard slot |
| Test #45,498 - 5/13/21 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #55,615 - 1/16/22 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | HvM |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,323 - 12/21/23 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi 5 sandisk durable microsd |
| Test #84,466 - 4/10/24 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | skndf |
| Test #5,485 - 12/21/19 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #5,650 - 12/24/19 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #6,074 - 1/1/20 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Class 10 32GB on Pi4 |
| Test #10,960 - 2/29/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | SanDisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD_128GB |
| Test #2,602 - 9/27/19 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Esperanza |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #163 - 4/22/19 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #6,369 - 1/5/20 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | bbs |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32GB SD on Pi 4 |
| Test #58,117 - 3/20/22 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |