To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #63,282 - 10/7/22 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | srgnis |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10SPZX-24Z10 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #24,748 - 5/18/20 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | ghuang |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba Q Series Pro |
| Test #25,298 - 5/23/20 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Corbin Breton |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme SD on Pi 4 with CPU Cooling tower + thermal paste(no overclock) |
| Test #25,598 - 5/26/20 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | asd |
| Test #26,082 - 5/31/20 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #18,552 - 4/16/20 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #18,933 - 4/18/20 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Moj SD 64GB |
| Test #20,898 - 4/26/20 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #25,595 - 5/26/20 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB DSC |
| Test #42,147 - 3/16/21 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | CubeID |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro mciroSDXC UHS-1 A2, Class 10, U3, V30 on Pi 4B 8GB |
| Test #12,454 - 3/14/20 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 32GB on Pi 3B+ |
| Test #15,593 - 4/8/20 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Gr33nC |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MK1665GSXH |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba model: MK1665GSX H on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #27,557 - 6/20/20 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | 27 |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,774 - 3/3/24 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #91,229 - 7/19/24 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi02w xsd |
| Test #43,083 - 3/31/21 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,212 - 5/30/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | BradC |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra PLUS 64GB on Pi4 |
| Test #50,449 - 9/18/21 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,482 - 6/8/21 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB Ultra MicroSDXC UHs-I Memory Card |
| Test #63,427 - 10/14/22 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD2500 on Pi 4 using Maiwo K308 SATA to USB adapter |