To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #63,740 - 10/25/22 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB A2 |
| Test #74,121 - 11/5/23 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 512GB on Pi 4B 2GB (bullseye) |
| Test #70,773 - 6/8/23 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 32 SD on pi4 + SSD |
| Test #57,506 - 3/1/22 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY Premier-X SD card on Pi 4 |
| Test #65,363 - 12/30/22 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | hdd |
| Test #67,875 - 3/4/23 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | samsung pro endurance microsd 64GB |
| Test #58,761 - 4/10/22 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Card SD |
| Test #60,273 - 6/9/22 10:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #7,568 - 1/24/20 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 500GB on P4 |
| Test #9,165 - 2/17/20 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | alpargataman |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kodak 128GB V30 A1 U3 microSD card bought from AliExpress |
| Test #6,217 - 1/3/20 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Samsun SD Card |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #7,416 - 1/22/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C0 |
| Test #2,852 - 10/8/19 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Martijn02 |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,120 - 11/23/19 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD2500BEVT-80A23T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD 250GB Hdd |
| Test #8,492 - 2/12/20 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 2gb scandisk ex 32gb |
| Test #10,883 - 2/28/20 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD card on Pi 4 |
| Test #10,969 - 2/29/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme MicroSD A2 64GB on Pi 4 |
| Test #7,780 - 1/29/20 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #10,751 - 2/27/20 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | ODROID HC1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #69,616 - 4/23/23 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |