To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #80,448 - 3/1/24 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200BPVT-24JJ5T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #78,747 - 2/1/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5 |
| Test #20,574 - 4/25/20 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | NEI20200425_02 |
| Test #20,777 - 4/26/20 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #26,012 - 5/31/20 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Basic microsd card |
| Test #48,256 - 7/25/21 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | nespi4 new SATA |
| Test #52,514 - 11/13/21 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | cwaters13 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Corsair Flash Voyager GTX 128GB USB 3.1 Premium Flash Drive on Pi4 4gb using susb3 |
| Test #48,714 - 8/6/21 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme (SN128 A2 C10 V30 U3) on rPi4 |
| Test #48,916 - 8/10/21 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,033 - 6/25/21 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 64 GB Sandisk MicroSD card |
| Test #54,131 - 12/17/21 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi |
| Test #42,383 - 3/20/21 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Paulos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,598 - 3/23/21 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 64 ultra |
| Test #44,909 - 5/5/21 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | patatje |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,073 - 2/7/24 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | mika |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 128gb |
| Test #133,595 - 5/15/26 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi |
| Test #69,545 - 4/20/23 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #2,518 - 9/24/19 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk |
| Test #3,498 - 11/2/19 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | PedXing |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD A2 128GB |
| Test #8,763 - 2/16/20 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB |