To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,168 - 2/17/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #9,636 - 2/19/20 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | anon |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #7,917 - 2/1/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,178 - 9/14/19 1:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | iwan |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd test |
| Test #25,366 - 5/24/20 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | micro SD card in standard Raspberry Pi home |
| Test #41,255 - 3/1/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB V30 on R Pi 400 |
| Test #14,361 - 3/31/20 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #16,698 - 4/11/20 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD on Pi 4 |
| Test #74,395 - 11/17/23 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi 4 |
| Test #62,154 - 8/23/22 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung micro SDXC 64GB EVO Plus on Pi 4B |
| Test #70,902 - 6/14/23 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Exteme on Pi4 |
| Test #58,619 - 4/5/22 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Plus |
| Test #58,593 - 4/4/22 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd on pi |
| Test #74,036 - 10/30/23 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo 870 on Pi 4 using Startech SATA to USB v3.1 |
| Test #64,306 - 11/18/22 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | generic |
| Test #59,814 - 5/20/22 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | face |
| Test #129,563 - 12/14/25 10:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | RPI.VN |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD 64G Test RPI.VN |
| Test #131,270 - 2/6/26 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SANDISK 32GB |
| Test #97,134 - 10/30/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #45,918 - 5/22/21 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microSD |