To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,468 - 6/7/21 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | asf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | asdf |
| Test #49,771 - 9/1/21 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #50,340 - 9/15/21 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E380 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #42,426 - 3/20/21 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | rct |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Switch SD 128GB on RPI 4 32 bit |
| Test #53,262 - 11/29/21 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #54,025 - 12/15/21 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #59,601 - 5/10/22 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspi4 |
| Test #57,141 - 2/20/22 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #57,939 - 3/16/22 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ01ACF032 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba 320g |
| Test #65,490 - 1/3/23 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #127,086 - 9/22/25 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #25,965 - 5/30/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | king |
| Test #27,775 - 6/23/20 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #40,278 - 2/11/21 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,254 - 3/18/21 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | brambo123 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32 Gb microsd Utra 120 MS/s UHS-I A1 Class 10 on Pi 4 |
| Test #87,974 - 5/27/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #75,758 - 12/12/23 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB on Pi4 |
| Test #75,385 - 12/3/23 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar microSDXC UHS-I 667x |
| Test #75,647 - 12/9/23 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #76,281 - 12/21/23 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MayCrasH |