To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #47,854 - 7/14/21 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #54,671 - 12/27/21 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | sgrayban |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Seagate IronWolf ZA250NM100021 on Pi 4 using a scsi card addon |
| Test #48,887 - 8/10/21 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | krzys9876 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #51,130 - 10/10/21 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #86,062 - 4/26/24 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #18,907 - 4/18/20 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #28,011 - 6/25/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card on pi4 |
| Test #23,519 - 5/7/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #23,800 - 5/9/20 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST320LT020-9YG142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #3,772 - 11/11/19 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #69,728 - 4/28/23 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | ODROID HC4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sansisk ssd |
| Test #72,834 - 9/4/23 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | bonedaddy4538 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Pine64 Rock64 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB sandisk high endurance on rock64 |
| Test #6,288 - 1/4/20 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | WILFRID THE KING |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Hi everybody |
| Test #8,485 - 2/12/20 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Fev-2020 |
| Test #10,007 - 2/22/20 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | th |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry Pi 4 with Philips FM12SS010P/10 128GB SSD |
| Test #858 - 7/17/19 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro |
| Test #68,691 - 3/25/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #50,936 - 10/3/21 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #55,869 - 1/22/22 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | cdubzzz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G on RPi 4B+ |
| Test #46,468 - 6/7/21 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | asf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | asdf |