To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #64,675 - 12/1/22 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | piper |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim blackngold 64gb |
| Test #62,393 - 9/3/22 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Orange |
| Test #62,075 - 8/19/22 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Smoovy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | an |
| Test #62,473 - 9/6/22 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | George20191 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB on Pi 4 under LXQT on Rasbperry Pi OS |
| Test #68,390 - 3/16/23 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,054 - 9/27/22 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport082A |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD_Passport-DietPi |
| Test #57,517 - 3/2/22 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 |
| Test #73,277 - 9/24/23 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 980 PRO MZ-V8P1TOBW on PPI 4 |
| Test #100,134 - 12/18/24 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y064M |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Test #132,992 - 4/18/26 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | dbtronic |
| Test #53,496 - 12/4/21 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | AndyT |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 SandDisk Extreme 64GB on Ubuntu 20.04.3 |
| Test #49,202 - 8/19/21 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #44,832 - 5/4/21 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,102 - 4/19/21 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | una32 |
| Test #75,535 - 12/7/23 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SandDisk Internal 64GB |
| Test #91,786 - 7/27/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | SD Micro64 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Micro64 |
| Test #92,144 - 8/2/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card on Pi 4 |
| Test #41,149 - 2/27/21 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #12,493 - 3/14/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,558 - 3/14/20 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB |