To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,266 - 2/7/20 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,022 - 2/17/20 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #24,838 - 5/19/20 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | ASUS Tinker Board |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C0 |
| Note: | Samsung EVO plus 64gb |
| Test #6,504 - 1/8/20 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Class 10 SD |
| Test #11,809 - 3/8/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra A1 64gb on raspi4b |
| Test #3,230 - 10/25/19 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | FreelancerJ |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD PreSSD run |
| Test #3,952 - 11/17/19 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card madebyHP |
| Test #9,090 - 2/17/20 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (DR032) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba DR032 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD 32GB |
| Test #5,781 - 12/27/19 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra MicroSDXC |
| Test #43,116 - 3/31/21 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 128GB |
| Test #45,827 - 5/20/21 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Mos |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128 EVO Plus on RPI 4 |
| Test #46,313 - 6/3/21 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #73,450 - 10/2/23 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EC2QT |
| Test #74,013 - 10/29/23 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | alias |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk USB |
| Test #74,031 - 10/30/23 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 with sandisk sd |
| Test #74,338 - 11/17/23 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128g |
| Test #60,823 - 6/30/22 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | jkjk |
| Test #61,071 - 7/11/22 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | jasi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | unknown |
| Test #62,243 - 8/27/22 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sdcard |
| Test #58,694 - 4/8/22 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LM015-2E8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuta altes Gehuse |