To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,629 - 2/19/20 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Daddygeek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 SanDisk SC64G |
| Test #4,638 - 12/3/19 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | boobs |
| Test #5,096 - 12/12/19 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD SanDisk Ultra |
| Test #5,908 - 12/29/19 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #25,247 - 5/23/20 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | HDSandisk Ultra 128GB microSD XC 1 on Raspberry Pi 4 |
| Test #13,875 - 3/27/20 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #96,577 - 10/21/24 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EB1QT on Pi 5 |
| Test #132,564 - 3/25/26 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,338 - 2/25/25 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #46,988 - 6/24/21 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | toastpaint |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD card as boot disk, RPi 4 |
| Test #47,969 - 7/16/21 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Pi 4 |
| Test #42,880 - 3/28/21 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,309 - 11/30/21 10:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SDHC |
| Test #49,963 - 9/6/21 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SAMSUNG EVO Select 64GB microSDXC UHS-I U1 |
| Test #50,118 - 9/9/21 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #55,634 - 1/16/22 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 64Gig Samsung SD card |
| Test #56,459 - 2/6/22 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #51,718 - 10/27/21 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD on Pi 4 |
| Test #52,593 - 11/15/21 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Canakit 64gb kit |
| Test #65,110 - 12/21/22 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A2 64GB on Pi 4 |