To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #66,369 - 1/22/23 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | usb flash |
| Test #72,571 - 8/28/23 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | djugd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme microSDXC 128GB A2 |
| Test #78,097 - 1/23/24 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | PT |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi4 |
| Test #40,458 - 2/15/21 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Mindctrl |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SSD on Pi4 |
| Test #41,384 - 3/4/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | OPA |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32 |
| Test #41,716 - 3/9/21 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #5,848 - 12/28/19 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Wojak |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 32GB microSDHC Canvas Go 90R/45W U3 UHS-I V30 Card |
| Test #6,153 - 1/2/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | azml |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64 go |
| Test #11,204 - 3/2/20 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64gb |
| Test #2,788 - 10/5/19 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #4,218 - 11/26/19 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test rpi 4 64 bg sd card |
| Test #5,407 - 12/19/19 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD |
| Test #6,229 - 1/3/20 7:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | NV1T |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32G uSD card on a RasPi 4 with 4GB RAM |
| Test #870 - 7/18/19 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | aa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #11,542 - 3/5/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | The-real-urb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32GB |
| Test #11,557 - 3/5/20 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB MicroSDHC UHS-3 Card - SDSQXAF-032G-GN6MA |
| Test #72,306 - 8/13/23 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | ssd_result |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd_res |
| Test #59,942 - 5/27/22 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,628 - 4/24/23 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Ugreen SATA to USB adapter |
| Test #69,705 - 4/27/23 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | ureo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB on Pi4 4GB 1.5GHz |