To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #42,001 - 3/14/21 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | daki |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | samsung evo micro sd card 64gb |
| Test #14,399 - 3/31/20 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Luxe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraLuxe |
| Class: | USB Flash |
| Note: | z75 |
| Test #14,565 - 4/2/20 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #24,745 - 5/18/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB uSD Extreme U3 A2 |
| Test #25,126 - 5/22/20 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Ze |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 16G SD Card on Pi4B rev 1.2 |
| Test #81,422 - 3/11/24 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | lsblk |
| Test #95,066 - 9/23/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Nascar Dog |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) on RPi4 B |
| Test #73,682 - 10/11/23 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #103,027 - 2/3/25 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4B, random 32GB uSD |
| Test #99,952 - 12/15/24 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | lbibass |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 sandisk SD32G |
| Test #100,449 - 12/25/24 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk edge |
| Test #130,516 - 1/15/26 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,555 - 9/25/19 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | stuart |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 64GB MicroSD SanDisk |
| Test #2,590 - 9/26/19 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD card |
| Test #3,813 - 11/12/19 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,835 - 11/13/19 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #98,859 - 11/26/24 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Odroid Xu4 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk SD-Card Odroid xu4 |
| Test #778 - 7/13/19 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #62,765 - 9/15/22 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Just cruising |
| Test #63,038 - 9/26/22 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |