To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #61,069 - 7/11/22 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,456 - 7/27/22 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsun SD and WD SSD on USB3 |
| Test #58,572 - 4/3/22 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #24,925 - 5/20/20 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 32GB 3.0 flash drive |
| Test #41,397 - 3/4/21 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #26,974 - 6/13/20 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #15,974 - 4/9/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk sd |
| Test #12,162 - 3/11/20 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,653 - 3/15/20 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4. 2GB. Samsung Evoplus 32GB microSD card. |
| Test #44,250 - 4/22/21 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #51,794 - 10/28/21 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO microSDXC UHS-I 64gb Pi 4 |
| Test #43,696 - 4/10/21 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pisd |
| Test #53,372 - 12/2/21 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #54,524 - 12/24/21 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,875 - 7/14/21 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64 gb |
| Test #48,208 - 7/24/21 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | TJKylog |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB A2 |
| Test #46,632 - 6/12/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | adapter |
| Test #47,111 - 6/26/21 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #47,596 - 7/9/21 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend High Performance A1 64GB Micro SD on Pi4 8GB |
| Test #52,434 - 11/11/21 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk sd |