To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #71,334 - 7/4/23 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sadisk ultra usb3 |
| Test #64,934 - 12/13/22 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | none |
| Test #65,894 - 1/12/23 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | faezi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi48gb |
| Test #63,057 - 9/27/22 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #103,053 - 2/4/25 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: 3.2Gen1 size: 28.67 |
| Test #72,167 - 8/8/23 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | mysystem |
| Test #43,213 - 4/2/21 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test 1 |
| Test #43,588 - 4/8/21 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | intel ssd 256M |
| Test #46,424 - 6/6/21 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Robby |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | debian32 UHS-I |
| Test #46,937 - 6/22/21 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | First run |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB |
| Test #55,163 - 1/5/22 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB |
| Test #55,314 - 1/8/22 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | GargyYyh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | GargyYyh pi4 with Argon One M2 but sd card only |
| Test #55,459 - 1/13/22 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #56,141 - 1/31/22 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Petr |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64GB microSDXC Canvas Go Plus 170R A2 U3 V30 |
| Test #54,335 - 12/20/21 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB on Pi 400 |
| Test #50,286 - 9/14/21 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | SSD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #40,428 - 2/14/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | ehn |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 64GB |
| Test #40,581 - 2/17/21 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | klempi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64 GB SD an RPi4 |
| Test #40,818 - 2/20/21 10:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | billsidea |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport07B8 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | ugh |
| Test #41,756 - 3/10/21 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |