To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #52,515 - 11/13/21 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Daniel |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD SanDisk |
| Test #49,916 - 9/5/21 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,465 - 5/12/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,572 - 12/6/21 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #56,367 - 2/5/22 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | pbanj |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk sn64g on pi 4 |
| Test #854 - 7/17/19 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #1,357 - 8/14/19 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,108 - 9/11/19 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,927 - 12/8/19 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,662 - 2/27/20 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | 13lueChicken |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MK5076GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | toshiba 593500-A usb3 ext hdd on pi4 via usb3 |
| Test #71,608 - 7/19/23 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | dsdfds |
| Test #7,877 - 1/31/20 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | carte gopro |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | carte sandisk extreme |
| Test #8,320 - 2/8/20 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Test #75,054 - 11/26/23 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi-goes |
| Test #82,524 - 3/24/24 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | abcd |
| Test #13,243 - 3/21/20 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk A1 16GB on pi 4 |
| Test #13,717 - 3/26/20 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #40,457 - 2/15/21 3:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK256 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #24,328 - 5/14/20 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit 64GB on Pi 4 |
| Test #56,753 - 2/12/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB SDCard on Pi4 |