To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,753 - 2/12/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB SDCard on Pi4 |
| Test #59,298 - 4/30/22 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on RPi 4b |
| Test #59,484 - 5/7/22 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus MicroSDXC on Pi 4B |
| Test #64,818 - 12/7/22 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #66,853 - 2/3/23 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | etseq97 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi4 debian headless ssd jwg |
| Test #57,000 - 2/17/22 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #62,547 - 9/8/22 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #72,785 - 9/2/23 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | DGD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Buster Lite LXQT Desktop 32M sd-card sandisk |
| Test #59,578 - 5/10/22 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | munecito |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB MicroSD on Raspberry Pi 400 |
| Test #62,028 - 8/17/22 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #62,105 - 8/20/22 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SN64G |
| Test #3,692 - 11/8/19 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #7,225 - 1/19/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | DD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB SD on Stock Pi4, current firmware |
| Test #7,646 - 1/26/20 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Ruiheng |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk card on Pi 4 |
| Test #8,245 - 2/7/20 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 256GB 100MB/s (U3) MicroSDXC EVO on Pi 4 |
| Test #10,526 - 2/26/20 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | dennyf |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC MyPassport261B |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD 500GB My Passport on Pi 3B+ |
| Test #11,062 - 3/1/20 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545032B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #11,083 - 3/1/20 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 with SanDisk Class 10 SD card |
| Test #123,189 - 6/3/25 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | BPI-AI2N |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #49,697 - 8/30/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Midnightblue |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC32G Internal SD Card on Pi 4 @2ghz |